Novinky

Stanovisko ke stávající situaci - koronavirus

13.3.2020

Stanovisko ke stávající situaci - koronavirus

Stanovisko

Vážení ředitelé, učitelé, rodiče, milí žáci a studenti, klienti a hosté našich programů či dalších služeb, v mnoha případech i milí přátelé,

bedlivě sledujeme situaci kolem koronaviru.

Včerejším dnem, tedy 12. 3. 2020 Vláda ČR společně s krizovým štábem vyhlásila nouzový stav pro všechny obyvatele naší země. Důvodem tohoto kroku je snaha o zastavení šíření koronaviru, stabilizaci stávající situace a ochrana zdraví všech občanů České republiky.

I my se chceme k této situaci, k Vám, Vašim i našim rodinám postavit naprosto zodpovědně. Jedná se o mimořádnou situaci, kterou opravdu nemůžeme podceňovat.

Z tohoto důvodu přerušujeme zasílání smluv a zálohových faktur na všechny objednané jarní a prázdninové akce / kurzy / ŠVP / školní výlety / tábory apod. organizované COP – CENTREM OUTDOOROVÝCH PROGRAMŮ a OUTDOOROVOU ŠKOLOU, popř. realizované v RS Meziříčko. Do 30. 3. 2020 přerušujeme také vyjednávání o realizacích a případných změnách či zrušení všech našich společných akcí.

Důvod je jasný – nechceme Vám v této nelehké době v žádném případě přidělávat další starosti s rozhodováním, zda našich služeb budete moci nebo chtít využít nebo nikoliv. Chápeme, že všichni nejprve potřebujeme stabilizovat stávající situaci, počkat si na dobré zprávy ohledně klesajícího trendu nakažených a s tím souvisejícího zrušení nouzového stavu, a teprve poté bude prostor na další jednání.

Od poloviny dubna jsme připraveni na realizaci všech objednaných programů a akcí ve všech střediscích (RS Meziříčko, DRAK Křižanov, RS Nesměř, Slověnický mlýn a Base Camp Bovec, pokud nám tomu nebude bránit vládou nastavený nouzový stav. Pevně věříme, že nikoliv …

My Vám v našich střediscích budeme k dispozici se všemi opatřeními (průběžná dezinfekce ubytovacích prostor, klik, umývadel, WC a veškerých materiálních pomůcek, které pro programy využíváme).

Věřím, že se to mnoha lidem může zdát uměle vytvořená celosvětová davová psychóza, ale na druhé straně, kdo z nás ví přesně, jaký by to mělo dopad, kdyby se taková opatření neudělala?

Když se na celou situaci podíváme rozumně a s nadhledem, uvědomujeme si, že …

  • 1. … nikdo z nás neví, jak by se situace vyvíjela, kdyby se neudělala opatření, které jsou adekvátní zkušenostem z minulosti i předvídatelným prognózám v případě, kdybychom tuto situaci podcenili.
  • 2. … nikdo z nás neví, kdo, kde, kdy a s kým jsme se my v posledních dnech setkali a u koho se v následujících dnech může koronavirus prokázat.
  • 3. … se nám nic nestane, když se ohleduplně a loajálně připojíme k celosvětovým opatřením, jehož cílem je zastavit šíření koronaviru a ochránit naše děti, rodiny i přátele.
  • 4. … námi organizované akce, kurzy apod. (byť mají sebešlechetnější smysluplný charakter) nejsou důležitější, než zodpovědný postoj, kterým se máme vzájemně ochránit před „možným" nebezpečím.
  • 5. … všechno špatné může být k něčemu dobré – alespoň si odpočineme, pověnujeme se sobě, partnerovi i dětem, něco si přečteme, zajdeme na procházku do lesa atd.
  • 6. … dokonce i my, v našich střediscích a centrech, ten čas využijeme nejenom k důkladnému umytí a dezinfekci všech pomůcek i povrchů, ale také k jarnímu úklidu.

My pevně věříme, že pokud se k této situaci postavíme všichni, každý svým dílem a podle svých možností ohleduplně, klidně, uvážlivě a zodpovědně, že ji brzy zvládneme. Vyžaduje to však kolektivní spolupráci, díky které koronaviru nedáme šanci se rozšířit.

Závěrem:

  • Do 30. března 2020 nezasíláme žádné smlouvy ani zálohové faktury. Následně budeme reagovat s ohledem na stávající situaci a budeme Vás informovat o dalších možnostech.
  • Do 15. 4. 2020 budou všechna střediska a centra využívána COP a OŠ uzavřena a důkladně uklízena a dezinfikována.
  • Děláme si naději, že se od 15. 4. 2020 vrátíme do normálních kolejí a budeme moci zahájit sezónu pro všechny naše klienty, zákazníky a hosty.

Prosíme, abyste po stabilizaci stávající situace a odvolání nouzového stavu provedli úhrady všech vystavených zálohových faktur, které Vám na základě již podepsaných smluv zašleme nebo jsme již zaslali.

Jedině tak se i nám podaří celou situaci existenčně zvládnout.

Neustále jsme Vám k dispozici na všech telefonech i e-mailech, na které jste zvyklí.

U objednaných ŠVP garantujeme možnost kombinace náhrady školní výuky s objednaným programem ve všech našich střediscích. Disponujeme učebnami, pomůckami, a co nemáme, rádi zajistíme. Nabízíme nejen program, osobní přístup, ochotu se domluvit na čemkoliv smysluplném, ale také to, co ve městech chybí – zdravý vzduch a prostředí.

Přejeme Vám krásné, v podstatě jarní dny a těšíme se na úspěšný závěr celé preventivní akce. Celou situaci budeme bedlivě sledovat a nejpozději 30. 3. 2020 Vás budeme informovat, co a jak dále.

S přátelským pozdravem a přáním pevného zdraví Za celý kolektiv COP – CENTRUM OUTDOOROVÝCH PROGRAMŮ a OUTDOOROVÁ ŠKOLA

Bc. Petr Hrdlička. ředitel

Archív aktualit

DÁRKOVÉ POUKAZY

Potěšte (nejen) na Vánoce dárkovým poukazem na aktivity ve Slověnickém mlýně!

Číst více

POZOR - MĚNÍME SÍDLO A FAKTURAČNÍ ADRESU!!!

Upozorňujeme všechny naše partnery, klienty a dodavatele na změnu sídla a fakturační adresy. od 1. 10. 2020 !!!

Číst více

Nordic walking pro každého ve slovinské oblasti Podhorje - Zreče - Rogla

NOVÝ TERMÍN !!! S hůlkami do Slovinska: Pohorje – Zreče, Rogla. Severská chůze pro každého v kombinaci s vínem, wellness a grillem… 1. – 4. října 2020

Číst více

Slověnický mlýn - otevírací doba

Milí návštěvníci Slověnického mlýna, s radostí vám všem oznamujeme, že již za necelý měsíc (6. 6. 2020) otevřeme brány…

Číst více

Chceš se stát instruktorem?

HLEDÁME NOVÉ INSTRUKTORY – BRIGÁDNÍKY! Pokud se chceš zapojit do party COPáků a podílet se na přípravě a…

Číst více

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2020!

Přejeme všem našim milým klientům, příznivcům a instruktorům Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2020!

Číst více